سقف ذخیره بنزین در کارت سوخت خودروهای سواری ۵۴۰ و موتورسیکلت ۲۲۵ لیتر است

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در مصاحبه ای با رادیو اقتصاد درباره سررسید نه ماهه ذخیره بنزین که پایان تیر ماه ۹۹ تمام می شود، اعلام کرد: سقف ذخیره بنزین در کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی شامل سواری و موتورسیکلت قبلا شش ماه بود که به دلیل شرایط خاص حاکم بر کشور ناشی از شیوع کرونا ویروس، به ۹ ماه افزایش پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، کرامت ویس کرمی ادامه داد: بنابراین خودروهای شخصی (سواری و موتورسیکت) که از ابتدای اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت از آبان ماه ۹۸ تا پایان تیرماه ۹۹ هیچ استفاده‌ای از مقدار سهمیه اختصاصی نکرده باشند برای سواری تا سقف ۵۴۰ لیتر و موتور سیکلت ۲۲۵ لیتر در کارت آنان ذخیره می شود.

ویس کرمی در پاسخ به این سوال که اگر کمتر از سقف تعیین شده در کارت‌ها باقیمانده باشد به چه صورت است، گفت: برای کارت‌هایی که کمتر از سقف تعیین شده سهمیه دارند مشکلی نیست ولی برای آنهائی که هیچ استفاده‌ای از ذخیره بنزین انجام نداده باشند برای مرداد ماه امسال سهمیه جدیدی به این مقدار اضافه نخواهد شد.

وی درباره اعطای یارانه سوخت در قالب کارت اعتباری به خودروهای عمومی اعلام کرد: برای خودروهای عمومی مانند آژانس، اسنپ، تپسی و وانت بار علاوه بر سهمیه پایه، بنابر عملکردی که از سوی سازمان‌های متولی مثل وزارت کشور اعلام می‌شود سهمیه ترمیمی در قالب کارت اعتباری به خودروهای عمومی اعطا می شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود: این سهمیه بر اساس مصوبه هیئت محترم وزیران و با تشکیل کارگروهی از ابتدای هر ماه تغذیه می شود و در قالب کارت اعتباری فقط در جایگاه‌ها قابل استفاده است.